Mürekkepler

Her uygulama için doğru mürekkep!

Tasarımla İlgili Mürekkep Güvenliği ve Uygunluk

Zanasi, ürünlerini sunarken en iyi şeffaflık koşullarını sağlamak amacıyla ve şirket politikasına uygun olarak, mürekkep güvenliğini ve uyumluluğunu artırmak, pazara ve müşterilere katma değer sağlamak için pazardaki gelişmelere ve düzenleyici gerekliliklere yanıt vermek amacıyla bir “Ürün Sorumluluğu” tasarım programı uygulamaya karar vermiştir.

Sassuolo’daki (MO) Araştırma ve Geliştirme Kimya Departmanının profesyonelleri, kullanılan hammaddelerin en yüksek uyumluluk standartlarını korumaya kendini adamıştır. Her zaman güncel olan bu departman, kullanıcılar için maksimum güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan maddeler hakkında piyasaya ayrıntılı bilgi sunabilmektedir.

Bir garanti olarak şirket, sağlık için tehlikeli ve çevre için zararlı olarak kabul edilen farklı maddelerin kullanımını kısıtlayan RoHS 2 2011/65/UE Topluluk direktifinde belirtilenlere tam uyum içinde, kimyasal ürünlerin kullanımını düzenleyen yasalara göre sarf malzemeleri tasarlar ve geliştirir.

Güvenliğinizi Önemsiyoruz

Zanasi, kimyasal ürünlerle günlük olarak doğrudan temas eden kişilerin bütünlüğünü koruma ve ortakları ile müşterilerinin ürünlerimizin kullanımına ilişkin yürürlükteki yasalara uymalarını sağlama ihtiyacına yanıt olarak, baskı mürekkepleri üreticilerini temsil eden Avrupa Birliği EuPIA’ya üye olmak için somut adımlar atmıştır.

Şirket, insan sağlığına zararlı olduğu düşünülen bazı hammaddelerin baskı mürekkeplerinin formülasyonundan çıkarılmasını sağlayan Hariç Tutma Politikası gibi, sarf malzemeleri ve güvenlik açısından kimyasal ürünlerin kullanımıyla ilgili yasal gerekliliklere uygun olarak mürekkep üretmeyi taahhüt etmektedir.

Ayrıca, tüm Zanasi ürünleri REACH uyumludur; bu da ürünlerimizdeki tüm maddelerin tescil edildiği veya tescil gerekliliklerinden muaf tutulduğu ve bu nedenle tehlikeli olarak kabul edilmediği anlamına gelir.

GMP - İyi Üretim Uygulamalarına Uygunluk

Hammadde seçimi, tedarikçi seçimi ve üretimin tüm aşamalarında tam izlenebilirlik gibi alanları kapsayan GMP, eksiksiz bir kalite güvence sistemini temsil etmektedir.

GMP’nin temel amacı, Gıda ile Temas eden ambalajlar için güvenlik ve mevcut yönetmeliklere uygunluk sağlamaktır. Zanasi, GMP’yi EuPIA yönergelerine ve gıda ürünleriyle temas etmesi amaçlanan malzemeler ve eşyalar için iyi üretim uygulamalarına ilişkin 2023/2006 sayılı AB yönetmeliğine uygun olarak uygulayarak sarf malzemelerini formüle eder ve üretir.

Ürün, yönetmeliklerin gelişimine ayak uydurmak için sürekli olarak izlenmekte, yeniden işlenmekte ve mükemmelleştirilmekte, böylece müşterilerimize uygulamalarında kullanmak üzere her zaman güncel ve güvenli mürekkepler tedarik edilmektedir.

Zanasi, “Mürekkep Politikasını” desteklemek amacıyla, Zanasi mürekkeplerinin yukarıda belirtilen direktiflere uygunluğunu kanıtlayan resmi bir belge yayınlamıştır ve bu belge indirilebilir.

Zanasi Mürekkep Politikası

Her Uygulama İçin Doğru Mürekkep

Sarf malzemeleri, Zanasi kodlama sistemleri ile birlikte, her zaman kaliteli sonuçlar sağlamak için üretilir ve farklı üretim süreçlerinde yüksek kodlama performansını garanti etmek için özel uygulamalara göre ayarlanır.

Su bazlı, Mek bazlı, Mek içermeyen, Pigmentli, Gıda Temaslı, Gıda Sınıfı, hızlı kuruyan mürekkepler, koyu yüzeyler, geri dönüştürülebilir ambalajlar, termokromik ambalajlar ve her türlü alt tabaka için eksiksiz bir hizmet sunar.

İletişime Geçin

Her türlü kişiselleştirme ve ihtiyaca göre uyarlanabilen Etiketleme- Markalama-Kodlama sistemlerini ve farklı türdeki modelleri bu sayfadan inceleyebilir ya da size uygun çözümleri bulmak üzere bize ulaşabilirsiniz.

Tüm Üretim Alanlarında Çözümler

MARK & CODE çok çeşitli ambalaj ve üretim ortamları için markalama, etiketleme, kodlama ve izleme çözümleri sunar.

İnovatif Ürünler

MARK & CODE olarak müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına etkin bir şekilde yanıt verebilmek için inovasyona yatırım yapıyoruz.

Ürünlerinizin Garantili İzlenebilirliği

MARK & CODE tüm ürünlerin tedarik zinciri boyunca tanımlanmasını sağlayarak müşterilerinize ürün bütünlüğünü garanti eder.

form

Arayın: +90 850 420 62 75

icon

Oruç Reis Mh. Tekstilkent Cd. A4 Blok No 10 AR-302 Esenler İstanbul

icon

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma
09:00 – 18:00

form
form

Copyright – © 2022 | MARK&CODE – Oruç Reis Mh. Tekstilkent Cd. A4 Blok No 10 AR-302 (51) Esenler İstanbul – Gizlilik SözleşmesiBlog

form

Copyright – © 2022 | MARK&CODE – Oruç Reis Mh. Tekstilkent Cd. A4 Blok No 10 AR-302 (51) Esenler İstanbul – Gizlilik Sözleşmesi Blog

Sohbet ekranını açın
1
MARK&CODE - Whatsapp İletişim
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?
Consent Management Platform by Real Cookie Banner